hosting-wspoldzielony

Hosting współdzielony

Hosting współdzielony
Co to znaczy Hosting współdzielony?

Shared hosting to rodzaj usługi hostingowej, która pozwala wielu stronom internetowym dzielić fizyczny serwer internetowy i jego zasoby między hostowanymi stronami. Shared hosting logicznie dystrybuuje serwer internetowy, aby pomieścić, służyć i obsługiwać więcej niż jedną stronę internetową.

Shared hosting może być również określane jako wirtualny hosting wspólny.

Hosting współdzielony jest jedną z najbardziej powszechnych i popularnych form usług hostingowych. Jest on zazwyczaj dostarczany przez dostawców usług hostingowych, którzy zazwyczaj mają wiele serwerów internetowych na miejscu. Po podpisaniu z dostawcą, każda strona logiczna partycja / przestrzeń jest tworzona na serwerze internetowym, który mieści dane dla tej strony tylko. Inne strony internetowe są również obecne na tym samym serwerze internetowym, jednocześnie dzieląc pamięć masową, moc obliczeniową, sieć i inne zasoby. Ponieważ jest to usługa wspólna, hosting współdzielony jest tańszą alternatywą dla hostingu dedykowanego.

Shared hosting jest zalecany dla stron internetowych, które są mniejsze w wielkości, nie mają dużej ilości ruchu internetowego, mają znacznie niższe obawy o bezpieczeństwo i wymagają efektywnych kosztowo rozwiązań dla hostingu.